Zdrowie i Medycyna

Wyciąg z jodły zamiast chemioterapii

Email Drukuj PDF

jodla pigulka icoW artykule opublikowanym w czasopiśmie "Oncotarget" można wyczytać, iż naukowcy z Instytutu Biologii Molekularnej im. W. A. Engelhardta i Moskiewskiego Instytutu Fizyczno-technicznego odkryli, że ekstrakt z jodły syberyjskiej (przy czym nie chodzi o soki czy ekstrakty z igieł oferowane w aptekach czy sklepach zielarskich) ma właściwości przeciwnowotworowe oraz jest w stanie chronić tkanki ciała przed skutkami starzenia.

Aura czy pomieszanie zmysłów?

Email Drukuj PDF

hand auraWedług hiszpańskich uczonych, przynajmniej część osób przyznających, że widzi u innych tzw. „aurę” doświadcza w rzeczywistości zjawiska zwanego synestezją, która może tłumaczyć źródło tej rzekomo nadprzyrodzonej zdolności. W parapsychologii aura to rodzaj emanacji otaczającej ludzką głowę, kojarzonej przez niektórych z działaniem systemu nerwowego.

Moc samoleczenia czyli umysł nad materią

Email Drukuj PDF

Oficjalna medycyna niejednokrotnie stawała przed niewyjaśnionymi przypadkami cudownego ozdrowienia osób, w stosunku do których wyrokowania były jednoznaczne - przypadek beznadziejny. Czy najnowsze odkrycia biologii i genetyki wyjaśniają ten fenomen? Czy istotnie drzemie w nas moc samoleczenia chorób serca, układu krążenia, nowotworów, chorób nadciśnieniowych, etc? Odkrycia dr. Bruce Liptona jednoznacznie mówią, że tak!

Szczepienia ochronne, a pandemia autyzmu

Email Drukuj PDF

Powszechną praktyką jest podawanie niemowląt szczepieniom ochronnym. Jednak nikt nie informuje, iż szczepienia drastycznie osłabiają układ odpornościowy dziecka, wprowadzają do młodego organizmu obce białka oraz toksyczne i niebezpieczne substancje kilkadziesiąt do kilkuset razy przekraczając dozwolone dawki przez co stały się przyczyną pandemii autyzmu, ADHD, alergii, itp. Dlaczego nikt o tym nie mówi? Powód jest prosty - miliardowy biznes.