Sławiano-Arianie

Znaczenie zwierząt domowych dla Prasłowian

Email Drukuj PDF

krowa icoDla Prasłowian sakralny sens miało prawie każde zwierzę niezależnie od tego czy było ono udomowione czy też żyło w wodach,  lasach lub unosiło się wysoko w powietrzu. Ze zwierzętami utożsamiano niektórych bogów lub demony, zaś ich symboliczne wizerunki wyszywano/haftowano na odzieży, obrusach, ręcznikach, itd. Z nadejściem chrześcijaństwa znaczenie zwierząt zacierało się, ale dzięki  tzw "sztuce ludowej" część dawnej wiedzy zachowała się.

Odkrywanie sławiańskich korzeni

Email Drukuj PDF

WierzbaKażdy kto pragnie odkrywać słowiańskie korzenie; poznać i zrozumieć obrzędy, kosmologię, symbolikę, światopogląd, wiarę Praprzodków napotyka na pozornie ogromne przeszkody w postaci skąpych źródeł rzetelnej wiedzy o naszych dziejach, gdyż oficjalnie dostępne źródła w zdecydowanej większości pochodzą od ludzi, którzy niszczyli tą wiedzę skazując ją na zapomnienie w mrokach dziejów. Jednak wbrew ich życzeniu odtworzenie wiedy i wiery jest jak najbardziej możliwe.

Etyka i wartości Rodzimej Wiary

Email Drukuj PDF

Rodzima Wiara SłowianEtyka stanowi ogniwo łączące wiarę z filozofią, jest jedną z dziedzin umiłowania wiedzy oraz ważnym składnikiem religii. Przyjmowanie wartości i etycznych poglądów sprzecznych z odziedziczonym genotypem oraz pokoleniową pamięcią może doprowadzić zarówno człowieka jak i naród do rozdwojenia osobowości. Słowiańskie, rodzimowiercze zasady etyczne opierają się na przyrodzonym prawie, na boskich prawach Przyrody, wprost wynikają z nich. Jesteśmy częścią Przyrody!

Rosjanie nie są Słowianami?

Email Drukuj PDF

Slavian WarriorsZ przeróżnych rosyjskich materiałów bije wyraźna rusofilia, nacjonalizm i rasizm. Ponad wszystkie nacje Rosjanie wywyższają siebie przypisując swym przodkom najróżniejsze rzeczy, w tym położenie podwalin pod dawne cywilizacje. Twierdzą, że to Rosja jest kolebką kultury Słowiańskiej oraz ludów indoeuropejskich jednocześnie po macoszemu traktując Polaków. Czy w świetle przeprowadzonych badań genetycznych ich postawa jest słuszna?

Osnowy magii Wołchwów i Żerców

Email Drukuj PDF

Magia WołchwaPodstawy magii Żerców i Wołchwów są uderzająco zbieżne z zasadami hermetyzmu oraz gnozy. Czy możliwym jest, że legendarny Hermes Trismegistos inspirację czerpał z wiedzy i tradycji ludów aryjskich? A może to Wołchwowie czerpali z wiedzy Hermesa? Odpowiedzi na to pytanie każdy powinien poszukać na własną rękę. Nie mniej zamieszczony fragment traktatów magicznych ukazuje głębię zrozumienia przez Wołchwów zasad hermetyzmu.

Wszechświaty w kulturze Słowian

Email Drukuj PDF

jawi-nawiSłowianie przed chrystianizacją dysponowali niesamowitą kulturą oraz wiedzą, podważającą mit, że to "zachodnia cywilizacja" dała nam "pismo i kulturę", gdyż wcześniej Słowianie byli bez mała dzikusami. Cywilizacja zachodnia wniosła jedynie zepsucie, demoralizację, ignorancję, głupotę, despotyzm, zakłamanie, obłudę, chciwość, itp. Kultura zachodnia w konfrontacji z kulturą naszych pradziadów to kultura... niegodziwców i barbarzyńców.

Wielkanoc czy Jare Gody

Email Drukuj PDF

Jare GodyJare Gody - Etniczne święto Słowian, przypadajace na równonoc wiosenną (21 marca) lub pierwszą niedzielę po równonocnej pełni Księżyca. Dla Słowian święto poświecone szczególnie Matce Ziemi. Towarzyszące mu obrzędy magiczne miały wnieść do domostw energię i radość życia oraz zapewnić dobry urodzaj i powodzenie na cały rozpoczynający się wiosną rok. Najpoularniejszym zwyczajem jest topienie lub spalenie słomianej kukły, zwanej Marzanną.

Strona 1 z 2