Chomik Furiatto

Banksterzy

Re: Banksterzy

Koalicja Związku Banków Polskich i NBP ma zamiar zniechęcić Polaków do płacenia banknotami. Wszystko w imię cięcia kosztów, walki z szarą strefą, praniem brudnych pieniędzy i innymi patologiami - informuje "Dziennik Polski".

Zdaniem bankowców gotówka szkodzi Polsce i Polakom. Chcą skłonić nas do zakładania kont, korzystania z kart i elektronicz­nych płatności. 

Powód? Płatności bezgotówkowe to oszczędności. Według Europejskiej Rady ds. Płatności - druk, przechowywanie i transport gotówki w UE kosztuje 50 mld euro rocznie i obniża PKB o 0,6 proc. Poza tym elektroniczne płatności są rejestrowane - fiskusowi łatwiej jest więc je kontrolować. Dzięki temu łatwiej jest ściągać podatki i walczyć z szarą strefą, która w Polsce obejmuje jedną czwartą gospodarki. 

Jak bankowcy chcą nas zachęcić do zrezygnowania z płatności gotówką? Proponują zmniejszenie limitu płatności gotówką z obecnych 15 tys. do 1 tys. euro. Powyżej tej kwoty trzeba by płacić kartą lub przelewem.

Zachęcenie Polaków do płatności elektronicz­nych może być jednak ciężkim zadaniem. Jesteśmy bowiem bardzo przywiązani do gotówki. Wykonujemy nią 82 proc. transakcji, w małych sklepach 95 proc. To rekord Europy. 

Dlaczego tak się dzieje? Eksperci zwracają uwagę na brak terminali w wielu placówkach, ale z pewnością nie jest to główny powód naszego przywiązania do banknotów. Według Katarzyny Szymielewicz, prezes Fundacji Panoptykon, działającej na rzecz wolności i ochrony praw człowieka, wielu z nas robi tak w obawie przed inwigilacją ze strony państwa i biznesu.

Tak, jak pod hasłem wojny z terroryzmem poważnie ograniczono naszą wolność i prawo do prywatności, tak teraz próbuje nam się wmawiać, że całkowite odejście od gotówki posłuży wyłącznie bezpieczeństwu i wygodzie - mówi "Dziennikowi Polskiemu" Szymielewicz. - Coraz więcej osób daje się przekonać do tej logiki i niedługo każda transakcja gotówkowa będzie traktowana jak podejrzana. To bardzo niebezpieczny trend.

Źródło: Sfora

Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą

William "Bill" Cooper

N_one
Główny Bajkopisarz
ranks
useravatar
Offline
1360 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Nie posiadasz uprawnień do zamieszczenia tu postu

Re: Banksterzy

Apropo banków centralnych...

1. W wyniku siedmioletniej wojny z Francją król Anglii George III zadłużył się w banku centralnym Anglii.

2. W próbie zwiększenia przychodów król próbował mocno opodatkować kolonie w Ameryce.

3. Poniższy cytat podobno pochodzi od Benjamina Franklina z 1763 roku, był cytowany w Money and Men Roberta McCann Rice w 1941 roku, ale nie był znaleziony w żadnym poprzednim źródle. Więc naprawdę to pochodzi od Franklina? W każdym wypadku opisuje to dokładnie tamtą sytuację:

To proste. W koloniach tworzymy własne pieniądze – zwane skryptem kolonialnym (Colonial Script). Udzielamy ich w odpowiednich proporcjach odnośnie wymagań handlu i przemysłu, by produkty mogły łatwo przechodzić od producenta do konsumenta.W ten sposób tworzymy własne pieniądze i kontrolujemy ich siłę nabywczą i nie mamy żadnego interesu by komuś płacić.

4. Ustawa walutowa z 1764 roku zakazała wydawania własnych pieniędzy (Colonial Script), które miały być wymienione w stosunku dwa do jednego na „banknoty” z Banku Anglii.

5. Prowadzi się dyskusje, czy Benjamin Franklin jest autorem poniższego cytatu.

W ciągu jednego roku warunki uległy odwróceniu, że era dobrobytu zakończyła się a kryzys dał o sobie znać do tego stopnia, że ulice kolonii były pełne bezrobotnych.

6. Kiedy zapytany, dlaczego kolonie amerykańskie straciły szacunek dla parlamentu, Benjamin Franklin odpowiedział:

Dla zgodności przyczyn: powściągliwości, które zdarzyły się ostatnio dotyczą handlu, przez którego dostarczanie złota i srebra do kolonii zostało uniemożliwione. Zakaz tworzenia własnych pieniędzy i wtedy wymagania nowego, ciężkiego podatku [...].

7. Gubernator Morris, jeden z twórców Konstytucji USA ostrzegał nas uroczyście w 1787 roku, że nie możemy sobie pozwolić dać się zniewolić przez banki.

Bogaci będą dążyć do ustalenia panowania nad resztą. Oni zawsze to robili. Oni zawsze będą to robić. Będą robić to tutaj tak, jak wszędzie indziej jeśli nie zatrzymamy ich przez moc rządu…


8. Niestety ci ostrzegający nas nie wzięli góry. Po nieudanej próbie założenia banku centralnego w 1780, pierwszy bank USA został założony w 1791 roku. Alexander Hamilton (który miał bliskie powiązania z rodziną Rotyszyldów) zawarł ugodę na mocy której będzie wspierał przeniesienie stolicy do Waszyngtonu D.C. w zamian za wsparcie dotyczące założenia banku centralnego.

9. 25 kwietnia 1791 roku Jerzy Waszyngton podpisał ustawę tworzącą pierwszy bank USA, dając mu 20-letni charakter.

10. W pierwszych pięciu latach istnienia tego banku rząd pożyczył od niego 8,2 miliona dolarów i ceny wzrosły o 72 punktów procentowych.

11. Przeciwnicy banku centralnego nie byli zadowoleni. W 1798 Thomas Jefferson powiedział:

Chciałbym, żeby można było dodać jedną poprawkę do Konstytucji – zabrać możliwość pożyczania pieniędzy przed rząd federalny.

12. W 1811 charakter pierwszego banku USA nie został odnowiony.

13. Rok później wybuchła wojna. Stoczyli ją ze sobą amerykanie i Brytyjczycy.

14. W 1814 roku Brytyjczycy przejęli i spalili Waszyngton D.C., ale amerykanie zwyciężyli w Nowym Jorku i w Nowym Orleanie.

15. Traktat z Gandawy oficjalnie kończący wojnę został ratyfikowany przez Senat USA 16 lutego 1815 roku, a przez Brytanię 18 lutego.

16. W 1816 roku powstał inny bank centralny – Drugi bank USA. Dostał 20-letni charakter.

17. Andrew Jackson, który został prezydentem w 1828 roku postanowił raz na zawsze zakończyć władzę centralnych banków nad Stanami.

18. W 1832 roku slogan wyborczy Jacksona walczącego o reelekcję brzmiał:
JACKSON i żaden BANK!

9. 10 lipca 1832 roku prezydent Jackson powiedział:

[...]. Więcej niż 8 milionów akcji tego banku jest w rękach cudzoziemców. Czy naprawdę nie ma zagrożenia naszej wolności i niezależności w banku, który ma tak mało do czynienia z naszym krajem? Kontroluje naszą walutę, otrzymuje nasze publiczne pieniądze i trzyma tysiące naszych obywateli w zależności. To bardziej niebezpieczne i potężne niż armia wroga.

20. W 1835 roku Jackson, jako jedyny prezydent USA całkowicie spłacił dług narodowy. Był jedynym prezydentem, który kiedykolwiek to osiągnął.

21. W 1836 roku Jackson wetował próbę odnowienia charakteru Drugiego banku USA.

22. Richard Lawrence próbował zastrzelić Andrew Jacksona, ale on przeżył. Lawrence miał powiedzieć, że „bogaci ludzie w Europie” kazali mu to zrobić.

23. Wojna secesyjna była kolejną okazją dla banków centralnych w Europie do zgarnięcia USA. W rzeczywistości, Abraham Lincoln kontaktował się z bankami Rotszyldów w Europie by sfinansowali wojnę. Donosi się, że Rotszyldowie wymagali bardzo wysokich stóp procentowych i Lincoln odmówił.

24. Zamiast tego Lincoln przeforsował ustawę dotyczącą prawnego środka płatniczego w 1862 roku. Rząd dodał do obiegu 449,338,902 dolarów wolnych od długu.

25. Te pieniądze wolne od długu to tzw. Greenbacks, ze względu na zielony atrament, który został użyty.

http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/05/a72.jpg


26. W 1865 roku w London Times pojawił się taki fragment, ale wielu historyków sprzecza się, czy on się pojawił czy nie:


To jest złośliwa polityka finansowa, która wzięła się z Ameryki Północnej [...], rząd będzie mógł tworzyć własne pieniądze, spłaci długi, będzie miał pieniądze niezbędne do prowadzenia gospodarki i handlu. [...] Wszyscy mądrzy i bogaci trafią do Ameryki. To państwo musi zostać zniszczone, bo zniszczy każdą monarchię na świecie!

27. 14 kwietnia 1865 roku A.Lincoln został śmiertelnie postrzelony przez Johna Wilkesa Bootha.

28. Po wojnie domowej wszystkie pieniądze zostały stworzone przez bankierów kupujących obligacje rządowe USA w zamian za banknoty.

29. Co prezydent Garfield czuł odnośnie międzynarodowych bankierów jest kwestią międzynarodowej debaty. Cytat z oryginalnego artykułu nie został w pełni udokumentowany.

30. Prezydent Garfield został zastrzelony około dwa tygodnie później przez Charlesa J. Guiteaua. Zmarł 19 września 1881 roku w wyniku medycznych komplikacji.

31. W 1906 roku amerykańska giełda przyjmowała wszystkie notowania. W marcu 1907 roku nastąpił krach. Zarzuca się, że elity bankierów Nowego Jorku były za to odpowiedzialne.

32. W 1907 roku J.P. Morgan rozniósł plotki, że główny bank Nowego Jorku zbankrutował. Spowodowało to ogromny skok na banki. Z kolei banki zaczęły przypominać o ich pożyczkach. Panika z 1907 roku poskutkowała śledztwem kongresu, które doprowadziło do wniosku, że bank centralny jest „koniecznością” żeby taka panika nigdy już się nie pojawiła.

33. Zabrało to kilka lat, ale bankierzy w 1913 roku otrzymali swój upragniony bank centralny.

34. 22 listopada 1913 roku Izba Reprezentantów głosowała za utworzeniem Banku Rezerw Federalnych, dzień później głosował za tym również Senat.

35. Znacząca część Kongresu albo spała w tym czasie, albo spędzała wakacje z rodzinami.

36. Prezydent Wilson powiedział:


Nasz wielki przemysłowy naród jest kontrolowany przez swój system kredytu. System, spoczywający w prywatnych rękach [...] Rozwój narodu i cała nasza działalność, jest w rękach kilku osób [...] Staliśmy się jednym z najgorzej rządzonych, jednym z najbardziej kompletnie kontrolowanych i zdominowanych rządów w cywilizowanym świecie. Nie rządem, dysponującym wolnością słowa, nie rządem z przekonania i głosów większości. Za to rządem opinii i przymusu kilku dominujących ludzi.

37. Między 1921 a 1929 FED zwiększył podaż pieniądza o 62 punktów procentowych. To był czas znany  jako The Roaring 20s.

38. W dodatku wysoko lewarowane tzw. margin loans były bardzo powszechne w tym czasie.

39. W październiku 1929 roku bankierzy Nowego Jorku zaczęli wydawać te pożyczki na masową skalę. To przyczyniło się później do wielkiego kryzysu.

40. Zamiast zwiększyć podaż pieniądza w odpowiedzi na kryzys, FED bardzo ją zaostrzył.

Czy uczniowie w szkołach są nauczani na ten temat? Oczywiście, że nie.


http://endoftheamericandream.com/archiv … -in-school
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/czego … ch-2014-09

"Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch." Z.H.

wm
Adept
ranks
useravatar
Offline
106 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Nie posiadasz uprawnień do zamieszczenia tu postu

Re: Banksterzy

Komisja Europejska dała Polsce i dziesięciu innym krajom dwa miesiące na wdrożenie dyrektywy. Banki bezkarnie przejmą nasze oszczędności, w sytuacji, kiedy grozić im będzie upadłość. Tak jak przed dwoma laty na Cyprze. A jeśli nie dostosujemy tego prawa, grozić nam będą kary!

Całość:

Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą

William "Bill" Cooper

N_one
Główny Bajkopisarz
ranks
useravatar
Offline
1360 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Nie posiadasz uprawnień do zamieszczenia tu postu

Re: Banksterzy

Niezwykle interesujący model biznesowy banków o nazwie "oszustwo"

Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą

William "Bill" Cooper

N_one
Główny Bajkopisarz
ranks
useravatar
Offline
1360 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Nie posiadasz uprawnień do zamieszczenia tu postu

Re: Banksterzy

Film dokumentalny przedstawiający kryzys na świecie, walkę o pieniądze i tragedie ludzi stojących na krawędzi, którzy nie radzą sobie ze światowym kryzysem na świecie i doprowadzają ludzi do ruiny .

Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą

William "Bill" Cooper

N_one
Główny Bajkopisarz
ranks
useravatar
Offline
1360 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Nie posiadasz uprawnień do zamieszczenia tu postu

Re: Banksterzy

System finansowy (bankowy) dla opornych
http://www.relfe.com/plus_5_polish.html

Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą

William "Bill" Cooper

N_one
Główny Bajkopisarz
ranks
useravatar
Offline
1360 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Nie posiadasz uprawnień do zamieszczenia tu postu

Informacje forum

Statystyki:
 
Ilość wątków:
243
Ilość sond:
5
Ilość postów:
1919
Forum jest nieaktywne:
Użytkownicy:
 
Zarejestrowani:
210
Najnowszy:
uojohuripten
Zalogowani:
0
Goście:
29

Zalogowani: 
Nikt nie jest zalogowany.

Legenda Forum:

 wątek
 Nowy
 Zamknięty
 Przyklejony
 Aktywny
 Nowy/Aktywny
 Nowy/Zamknięty
 Nowy przyklejony
 Zamknięty/Aktywny
 Aktywny/Przyklejony
 Przyklejony / Zamknięty
 Przyklejony/Aktywny/Zamknięty