Chomik Furiatto

Izrael, Izrael

Re: Izrael, Izrael

Czyżby coś się jednak zmieniało w stosunkach USA - Izrael?:

http://nathanel.nowyekran.pl/post/73738,premier-izraela-netanyahu-nie-wpuszczony-do-bialego-domu

"Po owocach lędźwi jego Go poznacie, a po długości kija swego ocenian będzie"

Askad
Moderator
ranks
useravatar
Offline
101 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Nie posiadasz uprawnień do zamieszczenia tu postu

Re: Izrael, Izrael

Izraelski premier Benjamin Netanjahu oświadczył w rozmowie z ambasadorami krajów europejskich, że może wydać rozkaz zaatakowania Syrii przez izraelską armię. Dojdzie do tego w przypadku, jeśli broń masowego rażenia, którą dysponuje syryjska armia, trafi w ręce bojówkarzy z Hezbollahu oraz innych organizacji terrorystycznych, działających obecnie na terytorium Syrii.

„Zrobimy wszystko co niezbędne, żeby syryjskie zapasy broni masowego rażenia nie trafiły w ręce terrorystów” – podkreślił Netanjahu. Dodał również, że syryjska armia ma w posiadaniu substancje trujące, takie jak sarin i gaz musztardowy.

Źródło: Głos Rosji

Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą

William "Bill" Cooper

N_one
Główny Bajkopisarz
ranks
useravatar
Offline
1360 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Nie posiadasz uprawnień do zamieszczenia tu postu

Re: Izrael, Izrael

W nocy z 17 na 18 października izraelskie Siły Powietrzne zaatakowały Strefę Gazy – donosi Agence France-Presse.W rezultacie wycelowanego ataku Sił Powietrznych Izraela na bazę bojówkarzy z Hamas nikt nie ucierpiał. Do ataku doszło kilka godzin po tym, jak ze strony Strefy Gazy ostrzelano pociskami terytorium Izraela.Izraelscy wojskowi potwierdzili fakt ataku, dodając, że jego celem była baza ugrupowania Hamas. Według nich przyczyną ataku był atak bojówkarzy, przeprowadzony niedługo przed interwencją sił powietrznych Izraela. Zniszczony został dom mieszkalny na południu Izraela.
http://polish.ruvr.ru

"Po owocach lędźwi jego Go poznacie, a po długości kija swego ocenian będzie"

Askad
Moderator
ranks
useravatar
Offline
101 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Nie posiadasz uprawnień do zamieszczenia tu postu

Re: Izrael, Izrael

Izrael znowu upokarza muzułmanów obśmiewając islamskie symbole. Izraelskie mass-media opublikowały ostatnio fotografię pisuarów, wyprodukowanych przez pewną firmę, które w kształcie przedstawiają kobiety w szacie jilbab. Ten rodzaj pisuarów, według żydowskich mass-mediów, sprzedaje się bardzo dobrze na rynku izraelskim. Kilka źródeł, cytowanych przez „Albawaba”, doniosło, że kształt pisuaru rozmyślnie miał znieważyć islamskie symbole i samych muzułmanów. Pierwsze egzemplarze pochodziły ze Stanów Zjednoczonych i sprowadzone zostały następnie do Izraela. Teraz pisuary o tym kształcie można powszechnie napotkać w Izraelu. Proszę wybaczyć, że to powiem, ale jak nędzną postawą moralną wyróżniają się ci ludzie pochodzący z tych dwóch państw (chrześcijańskiego USA i syjonistycznego Izraela) nie mający żadnego szacunku dla religii innych ludzi. Nigdy nie mogą powstrzymać się od szydzenia z innych. Nie mogą zdać sobie sprawy, że ich czyny obnażają jedynie ich niemoralność. Nigdy nie znajdziecie muzułmanina czyniącego takie rzeczy, muzułmanie nie znieważają innych wyznań lub ich braku. My się nie zachowujemy jak niedojrzali lub opóźnieni w rozwoju ludzie.

http://ag.108.pl/components/com_agora/img/members/62/jewish-pisuar.jpg

Stąd zaczerpnięte >>>

Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą

William "Bill" Cooper

N_one
Główny Bajkopisarz
ranks
useravatar
Offline
1360 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Nie posiadasz uprawnień do zamieszczenia tu postu

Re: Izrael, Izrael

Press TV: irański prezydent Mahmoud Ahmadinejad został zwymyślany przez zachodnie media za to, że ośmielił się wyobrazić sobie „świat bez izraela”. Jednak wg raportów medialnych również Henry Kissinger i 16 amerykańskich agencji wywiadowczych zgadzają się co do tego, że w bliskiej przyszłości izraela nie będzie.

The New York Post cytuje Kissingera “słowo w słowo”: w ciągu 10 lat nie będzie izraela.

Oświadczenie Kissingera jest jednoznaczne i kategoryczne. Nie mówi, że izrael znajduje się w niebezpieczeństwie, lecz można go ocalić przy pomocy dodatkowych bilionów dolarów i zmieść z powierzchni ziemi jego wrogów przy użyciu siły zbrojnej. Nie mówi, że jeśli wybierzemy koleżkę Netanyahu, Mitta Romneya, to izrael jakoś przetrwa. Nie mówi, że jeżeli zbombardujemy Iran, to izrael może przetrwać. Nie oferuje żadnego wyjścia z sytuacji. Po prostu stwierdza fakt: do 2022 roku izraela nie będzie.

Społeczność wywiadowcza w USA zgadza się z tym, chociaż nie precyzuje, że rok 2022 będzie datą końcową. Agencje wywiadowcze z łącznym budżetem ponad 70 mld $ opublikowały 82-stronicową analizę p.t. “Preparing for a Post-Israel Middle East” (przygotowania do obrazu Bliskiego Wschodu w erze po-izraelskiej).

Raport wywiadu zauważa, że 700 tysięcy izraelskich nielegalnych osadników koczujących na ziemi ukradzionej w 1967 r., ziemi jako w całości należy do Palestyny, nie zaś izraela (co stwierdza niemal cały świat), nie ma zamiaru spakować manatków i pokojowo opuścić tej ziemi. Ponieważ świat nie ma zamiaru zaakceptować aktualnej obecności na ukradzionej ziemi, izrael jest postrzegany tak samo, jak RPA w latach 80-tych.

Ekstremistyczna koalicja Likudu rządąca izraelem, wg raportu amerykańskiego wywiadu, we wciąż rosnącym stopniu toleruje i popiera gwałtowność i bezprawność czynów nielegalnych osadników. Raport stwierdza, że brutalność i czyny ktyminalne osadników oraz wzrastający sposób działania infrastruktury na wzór apartheidu, w tym mur rodem wprost z apartheidu oraz coraz bardziej drakoński system posterunków, jest systemem nie do zaakceptowania, nie do obrony, nie do utrzymania w dalszej perspektywie i nie ma nic wspólnego z systemem amerykańskich wartości.

16 agencji agadza się co do tego, że izrael nie może skutecznie przeciwstawić się nadchodzącej  niszczącej sile ruchu pro-Palestyńskiego, w skład którego wchodzą Arabska Wiosna, Przebudzenie Islamskie oraz wzrost siły Islamskiej Republiki Iranu.

W przeszłości dyktatury w regionie trzymały buzie na kłódkę w sprawie pro-Palestyńskich aspiracji ich własnych narodów. Lecz te dyktatury zaczęły walić się w gruzy wraz z upadkiem pro-izraelskiego szacha Iranu w 1979 r. i powstaniem demokratycznej Republiki Islamskiej, której rząd nie miał innego wyboru, tylko wyrazić sprzeciw własnego narodu wobec izraela. Ten sam proces – obalania dyktatorów, którzy współpracowali lub przynajmniej tolerowli izrael – obecnie nabrał przyspieszenia w całym regionie. Skutek będzie taki, że rządy te staną się bardziej demokratyczne, bardziej islamskie i znacznie mniej przyjazne izraelowi.

Amerykańska społeczność wywiadowcza mówi, że w świetle tych faktów, rząd USA po prostu nie zdoła dalej militarnie i przy pomocy zasobów finansowych podtrzymywać izraela wbrew pragnieniom ponad miliarda jego sąsiadów. Aby unormować stosunki z 57 krajami islamskimi, USA winny kierować się swymi interesami narodowymi i „wyjąć z kontaktu wtyczkę z napisem – izrael”, sugeruje raport.

Interesujące jest to, że ani Henry Kissinger ani autorzy raportu wywiadu amerykańskiego nie okazują żadnego sygnału, że będą lamentować nad zejściem izraela. To bardzo znaczące biorąc pod uwagę, że Kissinger jest żydem i zawsze uważany był za przyjaciela (czasem nawet bardzo bliskiego) izraela, oraz że wszyscy Amerykanie, w tym pracujący dla agencji wywiadowczych, byli pod wpływem propagandy silnie pro-izraelskich mediów.

Co zatem wyjaśnia ten stan spokoju ducha?

Amerykanie, którzy zwracają uwagę na kwestię spraw międzynarodowych, kategoria, jaka na pewno zawiera w swym pojęciu Kissingera oraz autorów raportu, mają po dziurki w nosie izraelską bezkompromisowość i fanatyzm. Dziwaczne, momentami komiczne wręcz wystąpienie Netanyahu przed Narodami Zjednoczonymi, gdzie dał on popis, jak z karykatur komiksowych o bombie w takim stylu, że sam stał się karykaturą „szalonego syjonisty”, było najświeższej daty gafą z całej serii popełnionych przez przywódców izraelskich, którym się wydaje, że dzierżą w ręku wszystkie sznurki.

Drugim czynnikiem jest jątrzący się stan oburzenia wielu Amerykanów w sprawie apodyktycznej dominacji izraelskiego lobby w publicznej debacie. Za każdym razem, gdy znany dziennikarz amerykański wylatuje z pracy za „niezgodność ze scenariuszem” w sprawie izraela, jak Helen Thomas czy Rick Sanchez, najczęściej niewidoczna gwałtowna reakcja na to, jak fala uderzeniowa zbierająca się pod powierzchnią oceanu, rośnie powoli w siłę. I za każdym razem, gdy lobby izraelskie atakuje kogoś takiego, jak Maureen Dowd, która ostatnio powiedziała, że ci sami izraelscy fanatycy, którzy wciągnęli USA do wojny z Irakiem teraz próbują zrobić to samo w przypadku Iranu, wówczas coraz więcej ludzi zaczyna budzić się i dochodzić do wniosku, że to właśnie ludzie tacy, jak Dowd, Thomas, czy Sanchez mówią prawdę.

Trzeci powód spokoju ducha w sprawie zgonu izraela i zbliżania się tego momentu: amerykańska społeczność żydowska nie jest już tak zjednoczona w poparciu dla izraela, a szczególnie w okresie liderowania likudników temu państwu.

Dziennikarze żydowscy i analitycy, jak Philip Weiss stwierdzają szaleństwo obecnych liderów izraela i beznadzieję ich położenia. Wg ostatnich doniesień wśród młodych żydów amerykańskich nie jest już w modzie dbać o izrael. I pomimo rozpaczliwych prób Netanyahu, aby skłonić żydowskich wyborców na stronę mormona likudnika Mitta Romneya, sondaże wskazują, że Obama, który na jakiejś taśmie mówi, że „chrzani kłamcę” Netanyahu, z łatwością zdobędzie większość żydowskich głósów.

Na koniec dochodzimy do mniej oczywistego, lecz najważniejszego, powodu dlaczego Kissinger i CIA wypinają się na fakt implozji izraela: bezwzględnie rozpowszechniająca się wiedza o tym, że izrael i jego poplecznicy, a nie radykalni muzułmanie, przeprowadzili ataki fałszywej flagi z 9/11.

Nie jakieś peryferyjne grupy antysemitów, lecz coraz więcej poważnych obserwatorów właśnie o tym teraz głośno mówi. Alan Sabrosky, pół-żyd, były dyrektor studio strategicznych na War College armii USA, w moim programie radiowym powiedział, że wraz ze swymi kolegami zgadzają się „na 100 % pewności”, że to izrael i jego poplecznicy zrobili 9/11. Również Alan Hart, były główny korespondent BBC w sprawach Bliskiego Wschodu (osobisty przyjaciel Goldy Meir i Yassera Arafata) też powiedział to samo, że izrael i spółka ukartowali 9/11.

Dzisiaj mamy nawet kandydata na prezydenta, Merlina Millera, który mówi, że izrael, nie al-Kaida, wykonali ataki z 9/11.

Zasadniczym celem 9/11 było “przypieczętowanie krwią” silnej, nienaruszalnej emocjonalnej więzi między USA a izraelem, podjęte w desperackiej próbie zapewnienia izraelowi przetrwania przez wszczęcie długotrwałej wojny przeciwko wrogom izraela przez USA.  „Tańczący izraelczycy” aresztowani za świętowanie wydarzeń operacji 9/11 starali się przekonywać policję: „Nasi wrogowie to wasi wrogowie. Palestyńczycy są waszymi wrogami”.

Ale coraz więcej Amerykanów, w tym społeczność wywiadowcza jako całość, aktualnie uważa, że wrogowie izraela (cały świat islamski z ponad 1,5 mld ludzi wraz z większością świata nie-europejskiego) nie muszą być z konieczności wrogami USA. W istocie, USA traci pozycję i poświęca tysiące ludzkich istnień w wojnach za izrael – wojnach, jakie szkodzą, zamiast pomagać, interesom strategicznym USA. (Jednym z tych interesów jest oczywiście kupowanie ropy i gazu od stabilnych rządów, z jakimi da się współpracować).

Gdy świadomość w sprawie 9/11 rośnie, że nie był to atak radykalnego islamu, lecz akt łajdackiej, krwawej zdrady popleczników izraela, stanie się łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej dla twórców polityki amerykańskiej idących w ślady Kissingera oraz 16 agencji wywiadowczych dojść do oczywistego wniosku: izrael dobiegł kresu swego występnego życia.

Źródło artykułu: Stop Syjonizmowi

Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą

William "Bill" Cooper

N_one
Główny Bajkopisarz
ranks
useravatar
Offline
1360 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Nie posiadasz uprawnień do zamieszczenia tu postu

Re: Izrael, Izrael

Statek z propalestyńskimi aktywistami, który próbował przerwać izraelską blokadę morską Strefy Gazy, został ostrzelany. Poinformowała o tym w sobotę Agencję France Press przedstawiciel szwedzkiej firmy, będącej właścicielem statku, Victoria Strand.

„Statek „Estelle” został ostrzelany. Tylko co zostałam o tym poinformowana przez telefon” – powiedziała Strand. Zgodnie z jej słowami wcześniej do statku podpłynęło kilka izraelskich okrętów.

W czerwcu statek z pomocą humanitarną na pokładzie oraz 17 propalestyńskimi aktywistami, wśród których znajdują się obywatele Izraela, a także pięciu parlamentarzystów ze Szwecji, Hiszpanii, Grecji i Norwegii, skierował się do Gazy.Izraelskie jednostki marynarki wojennej otoczyły statek Estelle, który wiezie pomoc humanitarną dla Palestyny. Izraelscy żołnierze w kominiarkach weszli na pokład statku w celu jego przeszukania – donoszą greckie media. Według najnowszych informacji znajduje się na nim około 30 aktywistów.Władze Izraela oświadczyły, że nie pozwolą statkowi podpłynąć do Gazy na odległość bliższą niż 12 mil morskich, gdzie zaczynają się już wody terytorialne.Pomoc humanitarną dla Palestyny gromadziła organizacja Ship to Gaza Sweden. Zgodnie ze słowami działaczy społecznych na pokładzie Estelly znajduje się 41-tonowy ładunek pomocy humanitarnej – cement, książki, zabawki, lekarstwa i dwa drzewa oliwne.

Głos Rosji

Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą

William "Bill" Cooper

N_one
Główny Bajkopisarz
ranks
useravatar
Offline
1360 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Nie posiadasz uprawnień do zamieszczenia tu postu

Re: Izrael, Izrael

Były wiceminister obrony Stanów Zjednoczonych i znany specjalista ds. Bliskiego Wschodu Richard Perle jest przekonany, że choć najgorsze jeszcze przed nami, kryzys w Strefie Gazy stopniowo wygaśnie. Nikt nie jest zainteresowany eskalacją konfliktu.

Perle obawia się innego, bardziej poważnego kryzysu. „Jeśli Iran nie zrezygnuje z własnego programu jądrowego, Izrael zdecyduje się na atak. Moi izraelscy przyjaciele powiedzieli mi, że Netanjahu jest przekonany, że Pan Bóg wybrał go, żeby powstrzymać Iran i uratował naród żydowski” – cytuje Perle’a włoska gazeta Corriere della Sera.

„Netanjahu zamierza prędzej czy później położyć kres irańskiemu programowi jądrowemu. Obawiam się, że wsteczne odliczanie może zacząć się już niedługo” – mówi Richard Perle.

Głos Rosji

I proszę. Wydało się. Kolejny nawiedzony, uważający się za wybranego,  któremu sam Bóg powierzył misję.

Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą

William "Bill" Cooper

N_one
Główny Bajkopisarz
ranks
useravatar
Offline
1360 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Nie posiadasz uprawnień do zamieszczenia tu postu

Re: Izrael, Izrael

Motto izraelskiej agencji wywiadowczej brzmi: "Przez wykorzystanie podstępu doprowadzamy do wojny" - Victor Ostrovsky, były agent Mossadu.

Wygląda na to, że izraelskie protesty, dotyczące niepodejmowania rozmów z terrorystami są wielkim fałszem. Na światło dzienne wychodzi coraz więcej dowodów na to, że izraelski wywiad - Mossad, ma szerokie powiązania z grupami, o których izraelski rząd wypowiada się z największym obrzydzeniem

Mossad - największy i tym samym najpotężniejszy wywiad na świecie wspiera grupy odpowiedzialne za wiele zamachów terrorystycznych. Pomaga to Izraelowi prowadzić politykę silnej ręki, w której pod sztandarem strachu łamie się prawa człowieka i wszelką etykę człowieczeństwa.

W publikacji CIA dotyczącej środków finansowych Osamy bin Ladena za czasów jego pobytu w Afganistanie, gdzie walczył przeciwko Rosjanom, znajdujemy bardzo ciekawą informację. Okazuje się, że rurociągi ropy, które były we władaniu tej znanej Państwu osoby, były pod ścisłą kontrolą Mossadu.

Agent operacyjny Mossadu Victor Ostrovski w publicznym oświadczeniu powiedział niedawno:
"Kompleks rurociągów istniał od czasów, kiedy to wyprodukowana przez Amerykanów broń dla Mudżahedinów została im dostarczona różnymi kanałami przez Izrael."

Korespondent amerykańskiej stacji telewizyjnej ABC, John. K. Cooley w jednej ze swoich książek napisał:
"Dyskusja na temat sytuacji w Afganistanie nigdy nie będzie pełna bez wspomnienia o silnych powiązaniach z tamtejszą sytuacją Izraela i Iranu."

Istnieje wiele sygnałów, że izraelskie elitarne jednostki specjalne brały udział w szkoleniu islamskich fundamentalistów - to jednak jest jeden z najbardziej strzeżonych sekretów Izraela.

Co ciekawe, w całej grupie antysowieckiej koalicji największą rolę odegrał Izrael. To dzięki działaniom agentów tego państwa fakty dotyczące szkolenia potencjalnych terrorystów zaczęły znikać bez śladu.

Kolejne informacje na potwierdzenie terrorystycznej działalności Izrela dostarcza Sami Masri, twórca niezbyt lubianego banku Bank of Credit and Commerce International (BCCI), który w wywiadzie dla magazynu Time stwierdził, że Izrael finansował ruchy zbrojne w Afganistanie, brał czynny udział w operacjach militarnych na terenie tego kraju:
"Byli tam izraelscy żołnierze, były tam izraelskie samoloty i piloci CIA. Wojsko ułatwiało całą sprawę."

Izrael oficjalnie przyznaje, że jego międzynarodowa działalność jest potrzebna, bo tylko on może uchronić świat przed rozprzestrzeniającym się terroryzmem.

Jak pisze Ostrovsky z jednej ze swoich książek: The Other Side of Deception, Mossad ma bardzo ciekawy, choć tajny życiorys jeśli chodzi o wspieranie potencjalnych terrorystów.

Ostrovsky pisze:
"Wspomaganie radykalnych ruchów islamskich fundamentalistów jest jedną z głównych działalności Mossadu. Arabski świat składający się z fundamentalistów nie może być przecież normalnym partnerem do rozmowy, co daje wrażenie, że w całym zamieszaniu Izrael staje się jedynym państwem w regionie, w którym panuje demokracja."

Znany amerykański feletonista Jack Anderson twierdzi, że główna przyczyna międzynarodowych konfliktów leży w izraelskim lobby.

Anderson uważa, że izraelskie służby specjalne tworzą podziały w narodach, które zamierzają później opanować:
"Zgodnie z dwoma bardzo niezależnymi źródłami informacji, izraelskie działania zaczęły się od dzielenia i skłócania Palestyńczyków przeciwko sobie. Doprowadziło to do coraz większej destabilizacji w regionie, którą nikt inny jak sam Izrael zaczął stabilizować coraz bardziej pogłębiając konflikt."

Anderson dodaje:
"Izrael ma tajne fundusze, które przeznacza m.in. dla grupy Abu Nidal."

Brytyjski dziennikarz Patric Seale jest autorem książki o grupie Abu Nidal - A Gun for Hire (Broń na wynajem), w której udowadnia olbrzymie powiązania działaczy tej organizacji z agenturą Mossadu.

Dziś media coraz częściej (szczególnie zagraniczne) informują, że najbardziej niebezpieczną na świecie organizacją nie jest grupa Osamy bin Ladena, ale właśnie Nidal.

"Izraelscy agenci-imigranci Mossadu, którzy mieli rodziny w Arabii Saudyjskiej wyglądali i zachowywali się dokładnie jak rodowici Arabowie. Mieli bardzo łatwą drogę do infiltracji wielu arabskich rządów."

"Mówienie prawdy w czasach uniwersalnego fałszu jest czynem rewolucyjnym" - George Orwell.

Źródło: Hotnews

Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą

William "Bill" Cooper

N_one
Główny Bajkopisarz
ranks
useravatar
Offline
1360 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Nie posiadasz uprawnień do zamieszczenia tu postu

Re: Izrael, Izrael

Mieszkający w Stanach Zjednoczonych Izraelczycy złożyli do sądu bezprecedensowe powództwo przeciwko Departamentowi Stanu Stanów Zjednoczonych w związku z polityką Waszyngtonu wobec Autonomii Palestyńskiej.

Powództwo złożono w imieniu żydowskiej organizacji ochrony prawa Shurat HaDin. Czytamy w nim, że polityka Stanów Zjednoczonych wobec Palestyny nie uwzględnia interesów Izraela. Ma to wyraz w fakcie, że Kongres Stanów Zjednoczonych powiązał przyznanie Autonomii Palestyńskiej pomocy finansowej ze spełnieniem pewnych warunków. Jednak w praktyce Departament Stanu praktycznie odsunął się od obowiązku kontroli nad spełnieniem tych warunków. W rezultacie palestyńskie władze mogą podejmować antyizraelskie kroki, nie obawiając się utraty pomocy Stanów Zjednoczonych.

Głos Rosji

Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą

William "Bill" Cooper

N_one
Główny Bajkopisarz
ranks
useravatar
Offline
1360 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Nie posiadasz uprawnień do zamieszczenia tu postu

Re: Izrael, Izrael

Rada Bezpieczeństwa ONZ wezwała dziś Izrael do zrezygnowania z planów budowy kilku tysięcy jednostek mieszkaniowych w Jerozolimie Wschodniej.

Zastępca Sekretarza Generalnego ONZ, Jeffrey Feltman, powiedział dziennikarzom, że według Rady Bezpieczeństwa ONZ budowa nowych osiedli może być "śmiertelnym ciosem" dla procesu pokojowego. Rada Bezpieczeństwa wezwała również Izrael do natychmiastowego wznowienia wypłaty odliczeń podatkowych na rzecz Autonomii Palestyńskiej.

Izraelskie władze podjęły decyzję o zatrzymaniu wypłaty w odpowiedzi na przyznanie Palestynie statusu państwa-obserwatora w ONZ.

Głos Rosji

Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą

William "Bill" Cooper

N_one
Główny Bajkopisarz
ranks
useravatar
Offline
1360 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Nie posiadasz uprawnień do zamieszczenia tu postu

Informacje forum

Statystyki:
 
Ilość wątków:
243
Ilość sond:
5
Ilość postów:
1919
Forum jest nieaktywne:
Użytkownicy:
 
Zarejestrowani:
210
Najnowszy:
uojohuripten
Zalogowani:
0
Goście:
84

Zalogowani: 
Nikt nie jest zalogowany.

Legenda Forum:

 wątek
 Nowy
 Zamknięty
 Przyklejony
 Aktywny
 Nowy/Aktywny
 Nowy/Zamknięty
 Nowy przyklejony
 Zamknięty/Aktywny
 Aktywny/Przyklejony
 Przyklejony / Zamknięty
 Przyklejony/Aktywny/Zamknięty